Jak zarabiać na tik toku ?

Wielu użytkowników używa platformę Tik Tok jako narzędzie do rozrywki. Jednak istnieje wiele sposobów nie tylko na dobrą zabawę, ale także na zarabianie na tik tok realnych pieniędzy.Osobiście znam kilkanaście sposobów, w tym artykule podziele się kilkoma z wami.

Tak naprawdę wszystko zależy od dostępności wolnego czasu, wiedzy, umiejętności oraz chęci do pracy. W tym artykule każdy znajdzie odpowiedni sposób dla siebie.

1.Promuj siebie i swoją firmę.

Polega to na prowadzeniu profilu eksperckiego i sprzedaży usług. Rozwój marki osobistej, sprzedaż produktów i towarów oraz promocja i sprzedaż produktów informacyjnych.

Monetyzacja Tik Tok jest otwarta dla ekspertów z dowolnej niszy. Do tej pory jest wiele wolnych nisz oraz takich w których wciąż można konkurować o uwagę widza na przykład takie jak – prawo i psychologia w różnych dziedzinach, medycyna i nieruchomości, marketing i PR. Za pośrednictwem konta na TikTok możesz zarabiać na swoich umiejętnościach, udzielać porad w postaci wideo, a następnie przenosić odbiorców na Instagram i tam odpowiadać na konkretne pytania, a następnie sprzedawać swoje konsultacje, kursy, produkty i inne usługi.

Oto moi kursanci, którzy działają na Tik Toku sprzedają i zarabiają na TikToku.

Producentka naturalnych świeczek sojowych – flossycandle.

Świeczki można zakupić o różnych zapachach. Świetny pomysł, Ola bardzo kreatywnie wykorzystuje możliwości wideo i Tik Toka i 80% asortymentu sprzedaje za pomocą Tik Tok.

świeczki flossycandle

Marka własna – Izabel Adamek

Główną pracą Izy jest prowadzenie Pracowni Psychologicznej. Jej pasją jest gotowanie i wypieki, stąd też pomysł na prowadzenie Instagram i Tiktok Na TikToku jest od niedawna, ale swietnie jej idzie , już miała kilka współprac.
late przepisy gotuj_s_isabel

Właściciel firmy – INSEKTPOL.

Jarosław stworzył markę z innowacyjnym podejściem do zagadnień DDD (dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji). Wideo wykorzystuje do pokazania procesu dezynfekcji oraz zwalczania szkodników. Pod jego filmami pojawiają się setki zapytań o to, gdzie można kupić produkty które on poleca i stosuje, do tego ma podpięty link i tam można dokonać zakupią albo zadać pytanie.

konto insektpol img

2. Reklama

Reklama to dosyć popularny sposób zarabiania na TikToku. Albo zostajesz fajnym influencerem, a marki sami przychodzą do ciebie, albo samodzielnie poszukujesz marek do współpracy.

Można:

  • reklamować poszczególne produkty;
  • zostać ambasadorem marki;
  • polecać konta innych osób.

Istnieje kilka opcji reklamowania produktu:

Barter – wtedy marka wysyła produkt do recenzji, Ty kręcisz film i wzamian otrzymujesz tylko i wyłącznie produkt.

Płatna reklama – tu jest trochę inaczej marka zarówno wysyła produkt, jak i płaci za reklamę. Z reguły marka daje jasne zadanie, jak dokładnie produkt powinien być reklamowany.

Zniżka – może tak się zdarzyć iż Influencer jest gotowy zrobić recenzję i zareklamować produkt na dwóm wideo, ale tylko i wyłącznie za zniżkę. Jed jesteś na początku swoje drogi to jest normalne – Ty jesteś tylko w plusie, dostajesz możliwość zakupu tego produktu ze zniżką, a najważniejsze do swojego portfolio dodaje film z reklamą,oraz doświadczenie.

Cena zależy od popularności : im więcej subskrybentów, wyświetleń i polubień ma konto, tym wyższa cena. Ja miałam swoją pierwszą reklamę mając tylko 10k obsetwujacych. Da się!

Można również zostać ambasadorem marki.
Ambasador to taka osoba która pasuje do wizerunku firmy. Taka osoba używa, pola nie przed kamerą produkt marki. ambasador bietze udział w kampaniach reklamowych, wspiera Challenge.
Ale najczęściej jest że ambasador regularnie nagrywa dyskretne reklamy – produkt po prostu miga na wideo.

Oprócz marek i firm można również promować innych użytkowników Tik Tok. Jest kilka metod takich reklam : klasyczny, gdzie Ty po prostu wspominasz w swoim filmie o koncie;

duet, w którym bierze udział osoba którą reklamujesz;
film z reakcją , kiedy nagrywasz swój film w odpowiedź na film tej doby którą reklamujesz.

Koszt takiej reklamy również zależy od ilości obserwujących, wyświetleń i polubień. Zdarza się i tak, że zaangażowany użytkownik TikTok płaci więcej niż marki.

3. Prowadzenie transmisji na żywo

Ta funkcja jest dostępna po osiągnięciu 1000 obserwujących. Polecam jak najszybciej zacząć prowadzić transmisji na żywo i budować relacje z odbiorcami, to przełoży się na rozkręcenie konta oraz sprzedaż. Pod czas transmisji na żywo osoby którzy oglądają transmisje mogą wysyłać Ci gifty – wewnętrzna waluta Tik Tok.Użytkownicy TikTok mogą zakupić monety w aplikacji, a następnie wymienić je na gifty wysyłając je autorom pod czas transmisji na żywo. Za każdy taki gift otrzymujesz 80% jej wartości. Zarobione pieniądze możesz przelać na swoje konto.Aby kupić monety, trzeba przejść w ustawienia do portfela i doładować swoje konto.